YAMABUSHI CUP 2019
YAMABUSHI CUP 2019
W dniu 28 września 2019 r. w Świeciu odbyła się ósma edycja turnieju Karate WKF – YMABUSHI CUP, w której wzięło udział łącznie 370 zawodników z 27 Klubów Karate, w tym Klub Karate z Ukrainy pod przewodnictwem trenera Rudika Sagrunov. Po raz kolejny nie zawiedli zawodnicy Klubu YAMABUSHI, którzy zdobywając łącznie 47 medali (11 złotych, 11 srebrnych i 25 brązowych) zajęli pierwsze miejsce w Klasyfikacji generalnej jako najlepszy Klub turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Klub Karate z Lęborka, a na trzecim Ukrainian Karate Federation. Najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Klimek z Lęborka, a najlepszym zawodnikiem Jarosław Bisewski z Rumii.
Medalistami z Klubu „YAMABUSHI” zostali:
złoto:
-
Mikołaj Małecki – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (białe pasy),
-
Jędrzej Olszewski – kta indywidualne chłopców 7 lat i młodsi (białe pasy),
-
Julia Szot – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (białe pasy),
-
Przemysław Magielski – kata indywidualne seniorów,
-
Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy),
-
Igor Brzścikowski – kata indywidualne chłopców 12-13 lat (żółte pasy),
-
Iga Daszkiewicz – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (żółte pasy),
-
Jakub Sowa – kumite indywidulne chłopców 6-7 lat (białe pasy),
-
Malwina Lampkowska – kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (-50 kg),
-
Julia Szot – kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (białe pasy),
-
Dominik Wachowski – kumite indywidualne juniorów (OPEN),
srebro:
-
Szymon Koryl – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (białe pasy),
-
Jakub Jaskulski – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe asy),
-
Zofia Knioła – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (białe pasy),
-
Nadia Sadowska – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (białe pasy),
-
Iga Daszkiewicz – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat,
-
Wiktor Kujawski – kata indywidualne juniorów,
-
Rafał Fierek – kata indywidualne seniorów,
-
Maciej Somerski – kata indywidualne chłopców 12-13 lat (żółte pasy),
-
Julia Szot – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (żółte pasy),
-
Zofia Knioła – kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (białe pasy),
-
Przemysław Kitowski – kumite indywidualne mężczyzn (masters OPEN),
brąz:
-
Jakub Sowa – kata indywidulane chłopców 7 lat i młodsi (białe pasy),
-
Jakub Lewandowski – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy),
-
Stanisław Mikołajczak – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy),
-
Nadia Ostrowicka – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (białe pasy),
-
Oskar Żurek – kata indywidualne chłopców 12-13 lat (białe passy),
-
Lena Sercow – kata indywidualne dziewcząt 7 lat i młodsze (białe pasy),
-
Antonina Hennig – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy),
-
Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 10-11 lat,
-
Przemysław Magielski – kata indywidualne mężczyzn (masters),
-
Tomasz Deptuła – kata indywidualne mężczyzn (masters),
-
Przemysław Kitowski – kata indywidualne seniorów,
-
Tomasz Deptuła – kata indywidualne seniorów,
-
Aleksander Hek – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (żółte pasy),
-
Pola Różycka – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (żółte pasy),
-
Urszula Różycka – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (żółte pasy),
-
Aleksandra Malik – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (żółte pasy),
-
Magdalena Malik – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat (żółte pasy),
-
Maja Jaszak – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (żółte pasy),
-
Jan Fierek – kumite indywidulane chłopców 12-13 lat (+50 kg),
-
Aleksander Hek – kumite indywidulne chłopców 8-9 lat (+27 kg),
-
Maciej Wegner – kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (-27 kg),
-
Szymon Koryl – kumite indywidulne chłopców 10-11 lat (białe pasy),
-
Malwina Lampkowska – kumite indywidulne dziewcząt 14-15 lat (-47 kg),
-
Rafał Fierek – kumite indywidualne mężczyzn (masters OPEN),
-
Wiktoria Kurowska – kumite indywidualne seniorek (OPEN).
Wielkie gratulacje zawodnikom z Klubu YAMABUSHI.
Podziękowania dla naszych sponsorów: Panu Jackowi Rutkowskiemu - Prezesowi firmy MAT-BUD; Panu Krzysztofowi Reniewskiemu- Prezesowi firmy BUDREN; firmie MONDI ze Świecia; firmie PPUH PROFLEX oraz Panu Tomaszowi Mazur
Podziękowania współorganizatorom – Panu Krzysztofowi Kułakowskiemu – Burmistrzowi Świecia, Starostwu Powiatowemu w Świeciu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Panu Tomaszowi Keller – Dyrektorowi Hali Widowiskowo- Sportowej w Świeciu.
Podziękowania rodzicom, zawodnikom Klubu YAMABUSHI oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i sprawnego przebiegu zawodów.
Trener Andrzej