Jesteś tutaj

Grudziądz zawody kolarstwa górskiego

13 Kwiecień 2017

8 kwietnia w Grudziądzu odbyły się zawody kolarstwa górskiego w ramach małej ligi województwa Kujawsko- Pomorskiej po bardzo trudnej trasie. Czterech zawodników N-Bike Academy zmagało się w rywalizacji na tym wymagającym terenie. Na starcie stanęli Marcin Rygielski, Cyprain i Igor Suś , Dawid Czewchowski oraz Tymon Łysiak. Trasa okazała się dla zawodników sporym wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na siłowy charakter jakie wymagały warunki trasy przygotowane przez organizatorów, które okazały się najbardziej sprzyjające dla Tymka. Nasz zawodnik od początku objął prowadzenie i z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami, co w konsekwencji pozwoliło mu przyjechać na 1 miejscu z ponad 300 metrów przed kolejnym uczestnikiem zawodów. W tym samym wyścigu jechali jego młodsi koledzy, którzy zajęli odpowiednio Igor 15 m, Marcin 17 m. W wyścigu młodzików Cyprian Suś zajął 24 m, natomiast Dawid który debiutuję w tego typu wyścigu zajął 27m.

Start można zaliczyć do udanych, ponieważ każdy start to nowe doświadczenia i hartowanie organizmu w nowych warunkach terenowych.