Jesteś tutaj

ULKS Mustang Żołędowo

30 Wrzesień 2019

Juniorzy ULKS Mustang Żołędowo zdobyli Puchar Polski Juniorów. Prowadzili po 3 rundach rozegranych w Żołędowie, Ostrowie i Częstochowie i do zwycięstwa potrzebowali tylko ukończenia zawodów ostatniej rundy w Poczesnej przed drużyną Śląska Świętochłowice. Zajęli 2 miejsce, że Śląsk był dopiero 5 to Puchar Polski pojechał do Żołędowa
7. Lwy Avia Częstochowa 2

W rywalizacji Seniorów Pucharu Polski ULKS Mustang ukończył rywalizację na bardzo dobrym 4 miejscu, jednak w ostatniej rundzie zajął dopiero 6 miejsce. Jednak w zawodach jechał głównie juniorami, którzy wcześniej cieszyli się z Pucharu Polski w swojej kategorii
7.Victoria Poczesna 4
Mariusz Detlaf "Prezes ULKS Mustang Żołędowo" - Cykl Pucharu Polski był dla nas bardzo udany. Juniorzy wiedzieliśmy już przed sezonem, że będą walczyć o pierwsze miejsce. Taki stawialiśmy im cel i został zrealizowany. 4 miejsce w kategorii seniorów to też duże osiągnięcie, ale od podium dzieliło nas bardzo dużo. Cykl był dla nas bardzo kosztowny i nasz udział w nim nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Gminy Osielsko"

Mistrzostwa Polski Żaków i Kobiet w Częstochowie.
W kategorii U8 (do 8 lat) Maciej Siwka zdobył srebrny medal. Wygrał swoje pierwsze 4 wyścigi a w ostatnim 5 jechał na prowadzeniu, ale zbyt szeroko wyszedł z 2 łuku 2 okrążenia i został wyprzedzony przez późniejszego zwycięzcę Huberta Idowiaka z Szawera Leszno.
Łukasz Bazelak trener" Maciej pojechał świetne zawody. Przesiadł się na większy rower i był dużo szybszy niż zwykle. Błąd w ostatnim biegu był efektem zmęczenia, ale postęp jaki zrobił w stosunku do zawodów Pucharu Polski gdzie nie udało mu się stanąć na podium"
1. Hubert Idowiak LKS Szawer Leszno
2. Maciej Siwka ULKS Mustang Żołędowo
3. Jakub Berczyk LKS Szawer Leszno

W kategorii U12(do 12 lat) ULKS Mustang Żołędowo reprezentowało 4 zawodników Oliwia Wilbrandt, Zuzanna Klett, Arkadiusz Pilarski, Artur Paliwoda.
Wszystkich finalistów rozlosowano na 2 grupy eliminacyjne po 16 zawodników. W pierwszej grupie bezbłędna była Zuza Klett, a tuż za nią uplanował się Artur Paliwoda. Oliwia Wilbrandt z 14 punktami zajęła 7 miejsce i ostatecznie Mistrzostwa Polski ukończyła na 13 pozycji. W drugim półfinale Arkadiusz Pilarski zdobył 18 punktów i dało mu to 2 miejsce. Z każdej grupy eliminacyjnej do półfinałów awansowało po 4 najlepszych zawodników.
Pierwszy półfinał okazał się pechowy dla Arka Pilarskiego, który został wykluczony za. Bieg ten zwyciężyła Zuzanna Klett i awansowała do finału. Podobnie jak zwycięzca drugiego półfinału Artur Paliwoda. Oprócz nich w finale wystartowali Paweł Szkudlarek z Wiraża Ostrów i Oliwier Kędziora z TSŻ Toruń. Start wygrała Zuza Klett tuż obok niej był Artur Paliwoda , na pierwszym łuku upadł Oliwier Kędziora, Artur Paliwoda przestał pedałować, gdyż myślał że bieg będzie przerwany, sędzia jednak nie użył gwizdka a zawodnik Mustanga spadł na trzecią pozycję. Zuzann Klett pewnie wygrała wyścig
podium
1.Zuzanna Klett ULKS Mustang Żołędowo
2.Paweł Szkudlarek PKS Wiraż Ostrów
3. Artur Paliwoda ULKS Mustang Żołędowo

Ostatni turniej w Częstochowie to Finał Indywidualnych Mistrzostw Kobiet. Zdecydowanym faworytem była Zuzanna Klett, która chwilę wcześniej wygrała U12 kategorii open. I tak też się stało zwyciężyła we wszystkich swoich biegach. Dobry występ zaliczyły też dwie pozostałe zawodniczki ULKS Mustang Żołędowo Oliwia Wilbrandt - 5 miejsce i Patrycja Klett - 6 miejsce.
Zuzanna Klett" Moim celem były dzisiaj dwa złote medale i pięknie mi się to udało. Trener pytał się mnie kilka dni przed zawodami czy nie lepiej skupić się na kategorii kobiet , żeby nie być zmęczoną po żakach. Powiedziałam, że dam radę pojechać wszystkie biegi i cieszę się że miałam rację.

Oliwia Wilbrandt " W żakach 14 punktów mnie bardzo cieszy to więcej niż 2 tygodnie temu w Lesznie na Pucharze Polski. W kobietach wyprzedziły mnie starsze dziewczyny i to 5 miejsce jest najlepsze jakie mogłam tego dnia zdobyć. Mam nadzieję że w przyszłym roku się poprawię i powalczę o jeszcze lepsze miejsca"