Jesteś tutaj

Drugie miejsce w Pucharze Polski

6 Czerwiec 2019

Teeballiści Dębów Osielsko wywalczyli drugie miejsce w Pucharze Polski. Siódmą lokatę zajął zespół Comets Mazowsze.

Teeball to najmłodsza kategoria wiekowa w piłce bazowej, od 6 do 9 lat (rocznik 2010 i młodsze). Na tym poziomie nie rozgrywa się mistrzostw kraju - najważniejszą imprezą sezonu jest Puchar Polski. Na starcie finałowego turnieju w Warszawie stanęło siedem drużyn, w tym dwie z regionu kujawsko-pomorskiego. W fazie grupowej Dęby Osielsko wysoko wygrały oba swoje mecze: 37:6 z Rawą Katowice oraz 26:6 z Centaurami I Warszawa. Znacznie gorzej radzili sobie teeballiści Comets Mazowsze, którzy po zaciętej walce ulegli Centaurom II 21:27, a następnie przegrali z Centaurami III 1:36 i ze Stalą Kutno 1:27. Comets zajęli ostatecznie VII miejsce w Pucharze Polski, trzeba jednak docenić start drugiego reprezentanta naszego województwa, z niewielkiej wsi w gminie Czernikowo.
W finałowym meczu o Puchar Polski rywalizowali zwycięzcy obu grup. Po pasjonującym pojedynku Dęby minimalnie uległy Centaurom III Warszawa 18:19 i zajęły II miejsce. Zespół Dębów, prowadzony przez trenerów Oskara Wąsika, Tomasza Januszewskiego i Mateusza Streicha, wystąpił w składzie: Piotr Januszewski, Jan Jędraszczak, Kajetan Kazek, Maciej Kiedrowski, Adam Kłosiński, Błażej Kobierowski, Kajetan Kobierowski, Zuzanna Kosiedowska, Wojciech Kurgan, Gabriela Michalak, Jan Michalak, Olaf Pawlak, Alicja Rogiewicz, Maksymilian Stopell, Krzysztof Zera.